Tipy a triky na cestování se psem

Pojištění psa na cesty

Vydejte se na dovolenou bez obav i se svým čtyřnohým nejlepším přítelem. Pokud se na společné cestování řádně připravíte, určitě si společně strávené chvíle náramně užijete.

Ubytování se psem

Základem je zvolit takové místo, kde vám bude umožněno strávit dovolenou se psem. Ne všechna ubytování jsou dogfriendly (pejsek je na daném místě vítán), a proto je výběr opravdu důležitý. Rozhodně nebude na škodu, když do vámi zvoleného předem raději zavoláte a na přítomnost pejska se přeptáte. Vybírat pouze na internetu a spolehnout se na tam uvedené informace raději nedoporučujeme. Místo pro letní dovolenou s psím kamarádem by mělo být blízko takové vodní plochy, kde si můžete zaskotačit a bez problémů se smočit oba dva. Osvědčenými tipy na koupačku se psem jsou jezero Sadská, rybník Harasov na Kokořínsku, Orlická přehrada nebo Lom Kosov nedaleko Koněpruských jeskyní.

Před cestou

Ať zvolíte kterýkoliv dopravní prostředek, nezapomeňte svému chlupáčovi zabalit základní potřeby. Na cestách bude mít zajisté pořádný hlad, takže se vybavte cestovní miskou, do které mu v pravidelných intervalech budete dávat výživnou pochoutku nebo pamlsky. Nedopusťte, aby byl dehydrovaný, proto ho pravidelně také osvěžujte čerstvou vodou. Mohl by se hodit i starý ručník na osušení, repelent, sáčky na exkrementy nebo lékárnička v případě zranění.

Cestování autem

Pokud se rozhodnete pro cestování se psem v autě, mějte ho pro tento účel připravené, jak řidičům ukládá silniční zákon. Jde o bezpečnost vaší i psí. Vhodným řešením je prostorná přepravka v kufru auta, která pejskovi poslouží jako domeček během jízdy. Pokud psa v kufru vézt nechcete, opatřete mu bezpečnostní postroj, který ho udrží na sedačce ve stabilní pozici. Jak jsme již zmínili, jedná se i o vaší bezpečnost. Jestliže svého parťáka přepravujete na zadních sedačkách, doporučujeme pořídit ochrannou síť na sedadlo, která mu zabrání vás překvapit či vyděsit nepředpokládaným pohybem. Chystáte-li se na dlouhou cestu, pravidelně, cca 2-3 hodiny, zastavujte, aby se pes mohl proběhnout a vyvenčit a chvíli se zklidnit.

Cestování vlakem nebo autobusem

Před cestou nezapomeňte prověřit přepravní podmínky dopravce, i ty nemusí být dogfriendly. Pokud cestujete s větším plemenem, určitě pejskovi nezapomeňte vzít náhubek a snažte se, aby po celou dobu cesty zůstával ve vaší bezprostřední blízkosti. Je to hlavně z toho důvodu, že někteří spolucestující nemusí mít k psům tak kladný vztah  jako vy. Pokud je váš psí spolucestující menšího vzrůstu, postačí, když se pohodlně uvelebí v cestovní tašce a náhubek mít nemusí.

Cestování letadlem

Ano, i letadlem se s chlupáčem dá cestovat. Dá to však trochu námahy na zařízení všeho potřebného. Pokud se rozhodnete pro cestování se psem do zahraničí, informujte se předem o pravidlech vývozu zvířat do dané země. Obstarejte také svému pejskovi mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti infekčním chorobám. Některé letecké společnosti povolují na palubě zvířata v přepravce do 8 kg, i to je ale nutné před cestou zjistit. Psi nad 8 kg, s výjimkou asistenčních, jsou přepravováni v zavazadlovém prostoru. Tato varianta je ale pro psy vysoce stresovou záležitostí – je sám na neznámém místě, bez páníčka a bez možnosti úniku. V tomto případě doporučujeme, abyste se určitě poradili s veterinářem, kterému důvěřujete a dohodli se na možnosti podání uklidňujících léků.

Pojištění je důležité

Pojištění psa na dovolenou je stejně důležité jako to lidské. Úrazové pojištění pro vašeho domácího mazlíčka můžete využít kdekoliv po celém světě 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Pojištění sjednáte jednoduše po telefonu z pohodlí svého domova s některým z našich sympatických operátorů a váš pes bude pojištěn ihned po ukončení hovoru. Nezohledňujeme věk ani hmotnost mazlíčka, nevyžadujeme průkaz původu ani žádné dotazníky či lékařské prohlídky. Stačí znát pouze číslo čipu vašeho chlupáče. Pojištění pořídíte již od 149 Kč měsíčně. Jako bonus od nás získáte pojištění odpovědnosti za škody vašeho pejska způsobené třetím osobám na zdraví či majetku. Pokud byste svého psa chtěli pojistit pouze po dobu vaší dovolené, můžete pojištění mazlíčka sjednat jako připojištění k cestovnímu pojištění. Veškeré informace se dozvíte na našich webových stránkách.

Nyní jste vyzbrojeni všemi důležitými informacemi, takže hurá na cestu! Přejeme vám i pejskovi šťastnou cestu plnou společných veselých zážitků.

Rasa a úraz

Jorkšírský teriér – natržení vazu v koleni

13 422 Kč

Kříženec – zhmoždění páteře
1 007 Kč

Pitbull teriér – zlomenina tlapky
5 319 Kč

Anglický bulteriér – poškození tlamy klackem
1 009 Kč

Bernský salašnický – trauma tlapky
1 390 Kč

Výmarský ohař – sežral hračky a tapety
2 286 Kč

Jorkšírský teriér – sežral cizí těleso
6 998 Kč

Stafordšírský bulteriér – natržení tlapky
15 586 Kč

Český strakatý – utržené vazy
23 044 Kč